Stránka 1 z 1

Biatlonistka Koukalová prodala zlatou medaili. Důvod? Dobré srdce.

Napsal: 15 bře 2018, 15:04
od Matouš Bulíř
Článek: https://www.super.cz/556294-puvabna-bia ... uzije.html

Obrázek

Nejen sportovní nadšence překvapila zpráva, že se Gabriela Koukalová rozhodla prodat zlatou medaili ze stíhacího závodu Světového poháru 2014 v Ruhpoldingu. Nejde o žádnou chladnokrevnou vypočítavost, ale o dobrý skutek. Výtěžek z prodeje medaile, a také reprezentační mikiny, se rozhodla biatlonistka nasměrovat na Konto Bariéry na pomoc malému Maxíkovi.

JÁ osobně si něčeho takového opravdu moc vážím, jelikož toto považuji za ohromný skutek. Nejde o ty peníze, jde o to, že se dokázala vzdát něčeho, co reprezentuje její životní úspěch.

Gábina pomohla malému Maxovi, který trpí vzácnou metabolickou poruchou, kterou má na světě jen deset dětí. Trvale jenom leží a má zavedenou hadičku s výživou přímo do žaludku. Také musí často k lékaři a potřebuje k tomu speciální vůz, na který probíhá sbírka.

Osobně si myslím, že se hlavně něco takového nemělo nikdy narodit a dost by mě zajímalo, jestli se na to nepřišlo a nebo to bylo rozhodnutí rodičů, že něco takového přivedou na svět. A to píši jako člověk, který by si přál nikdy se nenarodit, pokud bych měl mít tento "život".

Re: Biatlonistka Koukalová prodala zlatou medaili. Důvod? Dobré srdce.

Napsal: 15 bře 2018, 22:25
od David Štěrovský
Šlechetné gesto. Ale jak bylo psáno... toto pro mě není život. Znal jsem pár, kterým se narodilo taky "podobně" postižené dítě, ale rozhodli se nechat si ho, neboť je to jejich dítě a oni ho milují, bez ohledu na to, jaký je. Což je další šlechetné gesto, ale zcela hloupé dle mého názoru. Je to akorát stavění se proti zákonům přírody. V přírodě nenajdete žádné postižené tvory, protože je matka po narození zavrhne, aby se tato "vada" nadále nešířila.
A může to znít krutě jak chce, ale tyto děti nemají život, a neměli by se vůbec narodit. Ten pár po několika letech mi řekl, že jestli někdy budu mít dítě a mělo by být postižený, ať si ho určitě nenechávám, protože to dítě stejně nebude mít nikdy normální život a navíc o normální život přijdou i rodiče protože to je nepředstavitelný závazek nadosmrti.

Re: Biatlonistka Koukalová prodala zlatou medaili. Důvod? Dobré srdce.

Napsal: 15 bře 2018, 22:32
od Matouš Bulíř
Ano, přesně tak, narušuje se tím i přirozený přírodní výběr. Normální je, že rasa po genetické stránce posiluje, poněvadž nějak "postižení" jedinci nemají tu možnost se dále geneticky uplatňovat. To se dnes už neděje a díky tomu rasa oslabuje. A tím nemyslím jen vážná onemocnění typu vegetativních stavů.

Příklad. Alergie na buráky. Když jsem byl dítě, neznal sem nikoho kdo by měl tuto alergii a neznal sem ani nikoho, kdo by znal někoho, co tím trpí. Znal jsem to jen z amerických filmů a seriálů. V naší zemi toto prostě nebylo. A dnes? Dnes už znám osobně několik lidí, co mají dítě s touto alergií...

Drtivá většina dnešních závažných nemocí a deformací si inovací dnešní doby, poněvadž o těchto nemocích neexistují žádné historické zmínky a to napříč celým světem.

Re: Biatlonistka Koukalová prodala zlatou medaili. Důvod? Dobré srdce.

Napsal: 16 bře 2018, 17:28
od Tomáš Vítek
Jako docela malý jsem tu možnost být s postiženými dětmi déle jak měsíc a mezi nimi byl bohužel i jeden takový případ, který nemluvil, neovládal své tělo... nic. Den takového člověka vypadá tak, že jej někdo párkrát za den nakrmí, někdo s ním něco málo cvičí a zbytek dne jen někde sedí v křesle a neovladatelně sebou cuká.
Má takovýto život význam? Nikoliv. Na životě jej drží pouze "šlechetné gesto" jeho rodiny, ale mám velké pochybnosti, že o to vůbec stojí, avšak s takovýmto postižením nikdy nebude moct svůj názor vyjádřit, ovšem je otázkou, je-li schopen si nějaký názor udělat.
V tomto případě je potřeba, aby rodiče našli dostatečnou odvahu a jeho trápení ukončili, to bych pak nazval šlechetným gestem.