Stránka 1 z 1

Slepá víra voličů SPD

Napsal: 08 zář 2019, 10:00
od David Štěrovský
Obrázek
Ten koment hezky ilustruje hlavní předpoklad každého voliče SPD. Tím je neochvějná víra v Tomia a ve správnost všeho, co dělá a říká. Není to kritické myšlení, diskuze, pokládání otázek a hledání racionálních řešení. Je to pouze slepá víra ve svého vůdce. Pokud snad někoho napadne klást nevhodné otázky, je na jeho FB umlčen tzv. BANem. Tedy zablokováním možnosti psát další komentáře. Pokud to napadne někoho v SPD, je ignorován a následně vyloučen. Pokud to snad v SPD napadne větší množství lidí, je zrušena celá krajská buňka. Takto již SPD během dvou let zabanovalo tisíce lidí, stovky lidí vyloučilo z vlastních řad a zrušilo tři celé krajské organizace. Ačkoliv SPD prosazuje navenek svobodu a přímou demokracii, samo je řízeno direktivně předsedou. Jakékoliv rozhodnutí předsednictva totiž musí být zároveň rozhodnutím předsedy, bez jeho souhlasu nemůže být platné. Referendum samozřejmě neexistuje.
SPD se tak spíše podobá náboženské sektě než politickému hnutí.

Re: Slepá víra voličů SPD

Napsal: 08 zář 2019, 10:44
od Matouš Bulíř
Toto jsem viděl, je to ze stránek Diagnosa Tomio Oamura. Občas tam jsou zajímavé věci. Je to samozřejmě účelová stránka, která má poškozovat SPD, takže bych to viděl na Pirátský počin, ovšem je třeba říci, že SPD jim to nijak nekomplikuje ;) Myslím, že běžný člověk sám vidí ty blbosti a rozpory, co Okamura dělá.

Jinak tyto dlouhé články, respektive příspěvky, nepíše Okamura, nýbrž placený člověk, který má toto na starost. Je styl Babiš, za kterého jeho tým také píše příspěvky tak dlouhé, že je nečtou ani krajní příznivci ANO.

Re: Slepá víra voličů SPD

Napsal: 08 zář 2019, 12:28
od David Štěrovský
Ano je to tak. Nicméně to nemění nic na tom, že spousta voličů je opravdu slepě věřících. Kteří se budou hádat i když jim ukážete záznamy, kde Okamura tvrdí, že chce z EU odstoupit. Potom, že nechce a potom zase, že ji chce reformovat. Ani malé pochybnosti v tom, že SPD není úplně nejlepší se v nich neobjeví. Viděl jsem to, když bylo těsně před Eurovolbama.

Re: Slepá víra voličů SPD

Napsal: 08 zář 2019, 13:40
od Matouš Bulíř
Však my to víme nejlépe, jelikož i za nás se dávala ta protichůdná tvrzení, které Okamura říkal.

Je to hodně dáno tím, že oni voliči nemají ke komu odejít, poněvadž z jejich pohledu existuje jedině parlament a v parlamentu je jediná strana, která má tyto názory. Proto si odmítají připustit realitu. Připustit si, že Okamura je člověk, který lže vždy když mu to něco přinese, tak to pro ně znamená nikoho nevolit.