Buňku SPD hromadně opustili členové.

Svoboda a přímá demokracie
Matouš Bulíř
PŘEDSEDA HNUTÍ
PŘEDSEDA HNUTÍ
Kontaktovat uživatele:

Buňku SPD hromadně opustili členové.

Příspěvekod Matouš Bulíř » 06 čer 2018, 03:25

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/hnuti-svoboda-a ... domaci_bja

V hnutí Svoboda a přímá demokracie chybí demokracie, stěžují si někteří jeho členové. Na Vysočině na protest proti vyhození dvou členů, kteří nemohli hájit své prohřešky, opustilo hnutí jedenáct lidí. Místopředsedy pak vyhodili i v Plzeňském a Libereckém kraji. Podle vedení SPD však vše probíhá plně v souladu s demokratickými stanovami.

Samozřejmě je to iDNES, takže brát s rezervou. Pravda bude hádám někde na půl cesty k oběma stranám.

Osobně se ztotožňuji s tím, že je nepřípustné, aby jeden člen kritizoval druhého skrze sociální sítě.

Když jsem sloužil tak platilo nepsané pravidlo (které samozřejmě ne každý dodržoval), že co se stane ve směně, tak ve směně také zůstane a tak to má platit všude. Problémy se mají řešit uvnitř, nikoliv veřejně.

Jinak to, že se SPD takto rozkládá není nic nečekaného a upozorňoval jsem na to od samého začátku, poněvadž vše bylo děláno horkou jehlou jen aby to bylo. Klíč výběru lidí do vedoucích funkcí byl dost zvláštní a podle toho to také vypadá.
Obrázek

Venca
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí

Re: Buňku SPD hromadně opustili členové.

Příspěvekod Venca » 06 čer 2018, 11:15

Mně byla SPD vždycky nějak protivná. :?
NÁS JENOM JEDNO ZACHOVÁ - KNEDLÍKY, ZELÍ A VEPŘOVÁ!

Tomáš Vítek
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí

Příspěvekod Tomáš Vítek » 06 čer 2018, 11:22

Chytřejší členové jsou vyhazováni, či odchází, zbývá tam jen to pravé imbecilní jádro v čele s Roznerem.

Matouš Bulíř
PŘEDSEDA HNUTÍ
PŘEDSEDA HNUTÍ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Matouš Bulíř » 06 čer 2018, 12:25

Dokud naše hnutí nebude zaregistrováno, mají stále můj hlas. Ne protože bych si myslel, že je to skvělé hnutí, nýbrž z tradičního důvodu, že není nikdo lepší. Mezi slepými je i jednooký králem.

Každopádně bych to nepaušalizoval tím, že chytří odchází a to méně inteligentní zůstává. Viděl bych v tom spíš velký prvek anarchie, kdy si členové neuvědomují, že musí fungovat jak jeden celek, nikoliv jako 1000 individuálních jedinců.

Znám to. Mnoho lidí co vstupuje do nějaké strany odmítá přijmout fakt, že se oni musí podřídit tomu, do čeho vstupují. Místo toho očekávají, že se strana přizpůsobí jim a jejich pohledu na věc. A proto se tolik stran a hnutí hroutí zevnitř.

SPD - SVOBODNÍ - ČSSD a jistě mnoho dalších...
Obrázek

Venca
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí

Příspěvekod Venca » 06 čer 2018, 13:48

Skutečně si myslíte, že není nikdo lepší? Ani z neparlamentních stran? :|

Matouš Bulíř
PŘEDSEDA HNUTÍ
PŘEDSEDA HNUTÍ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Matouš Bulíř » 06 čer 2018, 14:25

Z parlamentních stran na 100% ne, z neparlamentních těžko říci, musel by zde padnou konkrétní příklad a člověk by se nad tím musel hlouběji zamyslet.

Každopádně nejsem, a kdo mě zná to ví, zastáncem volení z rozumu, tedy stran, které mají největší šanci na úspěch.

Kupříkladu ve volbách do parlamentu 2017 jsem do poslední minuty zvažoval SPD - SPO - SVOBODNÉ.
Obrázek

Tomáš Vítek
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí

Příspěvekod Tomáš Vítek » 06 čer 2018, 17:06

Je hodně neparlamentních stran, které zastávají stejné názory jako SPD, rozdíl mezi nimi je ten, že SPD se do Poslanecké sněmovny dostalo, mají tedy daleko širší stranickou základu.
Avšak mám problém s tím, že odcházejícím členům věřím poměry v SPD přesně tak, jak je popisují. SPD, stejně jako ANO, stojí na několika málo lidech, které není možno odvolat. Přesto věřím, že prosadit se, či své názory, v SPD je ještě složitější než v ANO - viz. 100 000,- za čelní místo na kandidátce atp.
Toto není hnutí, které bych mohl volit, není to sorta lidí, kteří by se hodili na vedoucí pozice státu, ne, oni by mohli být maximálně dobrá páteř pro-národně smýšlejícího státu.

Člověk by neměl vstupovat do strany s tím, že bude muset celkově změnit svoje smýšlení. Měl by vstupovat do strany jen když se s ní v 90% shoduje. Když se splete a zjistí, že se stranou má velké rozpory, tak by měl odejít. Když to jsou maličkosti, tak se musí přizpůsobit. Ale hlavní je vybrat si správnou stranu a té být věrný, ovšem vybrat si správně bývá to nejtěžší. :D

Venca
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí

Příspěvekod Venca » 06 čer 2018, 18:17

Tomáš Vítek: Krásně jste to vystihl! No, abych se přiznal, jeden čas jsem uvažoval i o ČSSD.

Tomáš Vítek
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí

Příspěvekod Tomáš Vítek » 06 čer 2018, 19:24

Tak to máme podobné. S ČSSD se shoduju v teorii (sociální jistoty, levice, více jak 100 let tradice atp.), ale nedokážu se ztotožnit s názory, které prosazují. Ty jsou prostě úplně mimo, bohužel i mimo to, co Čechy právě potřebují. A zdůrazňovat jim pořád, že se jmenují ČESKÁ strana sociálně demokratická, by mě nebavilo.

Ještě jsem uvažoval CSNS, ale ti jsou v hlubokém konkurzu...

Venca
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí

Příspěvekod Venca » 06 čer 2018, 19:28

ČSNS? Tam se v roce 2012 chopil moci PODVODEM jeden šmejd... No, škoda komentovat. :(