ODS by chtěla ZRUŠIT PŘÍMOU VOLBU PREZIDENTA

8.3.2013 - dosud
Uživatelský avatar
Matouš Bulíř
PŘEDSEDA HNUTÍ
PŘEDSEDA HNUTÍ
Příspěvky: 2185
Registrován: 12 srp 2017, 22:19
Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

ODS by chtěla ZRUŠIT PŘÍMOU VOLBU PREZIDENTA

Příspěvekod Matouš Bulíř » 08 črc 2019, 13:38

:arrow: https://www.novinky.cz/domaci/509812-ne ... denta.html

Když se mluvilo o zavedení přímé volby, byl jsem tenkrát jednoznačně pro, ovšem díky realitě jsem prozřel a svůj postoj přehodnotil.

Vyděsilo mě, kolik divno-lidí se do volby přihlásilo. Uvědomil jsem si, po pokusu Horáčka, že volba hlavy státu bude patřit už jen lidem, kteří mají miliony na kampaň, nebo politikům, které budou chtít podpořit lobisté, protože jim něco dluží. Morálně čistí lidé nebudou mít šanci.

Příklad Slovensko. Volby vyhrála osoba, kterou nikdo neznal a nikdy neudělala nic zásadního pro svou zemi, jen se určité loby hodilo, mít jí tam.

Věc, která to celá podtrhla je to, že dochází k polarizaci společnosti, která se mění na dva nesvářené tábory. Lidé ztrácí objektivní pohled a odmítají kritické myšlení. Jejich kandidát je prostě nejlepší, nebo byl tím nejlepším ať už udělá cokoliv, a to mě upřímně děsí.

Když prezidenta volila jen politická garnitura, byl to prezident nás všech a byl hodnocen jen podle skutků, nikoliv podle toho, jestli vy patříte do jeho voličského fanklubu.

Když Klaus udělal botu, tak 95% národa se shodla, že to je bota. Když udělal něco dobrého, 95% národa se shodla, že to je dobré.

Ale dnes?

Dnes je jedno co Zeman udělá. Je to stále 50 na 50. Ten kdo ho nevolil neuzná nikdy, že Zeman udělal něco dobrého a ten co ho volil zase odmítá přiznat, když Zeman dobré věci nedělá.

Přímá volba prezidenta rozděluje národ a to je dle mého špatně. Osobně bych tedy byl pro její zrušení. Moc se bojím toho, kdo se jednou postaví na post, který zastával někdo tak výjimečný, jako T. G. Masaryk.

Zajímá mě váš pohled na věc.
Obrázek

Uživatelský avatar
Marian Švec
PRVNÍ REPUBLIKA
PRVNÍ REPUBLIKA
Příspěvky: 73
Registrován: 12 pro 2018, 22:50
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: ODS by chtěla ZRUŠIT PŘÍMOU VOLBU PREZIDENTA

Příspěvekod Marian Švec » 08 črc 2019, 13:54

Souhlasím, stoprocentně.

Uživatelský avatar
Aleš Purger
PORUŠENÍ STANOV
Příspěvky: 192
Registrován: 15 čer 2019, 16:27
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ODS by chtěla ZRUŠIT PŘÍMOU VOLBU PREZIDENTA

Příspěvekod Aleš Purger » 08 črc 2019, 16:16

Národ nerozděluje přímá volba prezidenta, nýbrž boj mezi okupačními mocnostmi východ - západ. Kdyby se lidé nepřikláněli k východu nebo západu a uvědomili si, že jsme Češi a volíme pro náš národ a naši zemi, ne že volíme pro západ nebo pro východ, bylo by vše v pořádku. Nelze přejímat vývoj situace v ovlivňování volby prezidenta, protože jde pouze o populistické strategie východu a západu. Musíme trvat na tom, že nejsme ani pro východní, ani pro západní. Navíc pro východní lidi a voliče stvořila EU. Kdy v zoufalství před nátlakem EU lidé začali volat východ o "pomoc" s odvoláním na "osvobození 1945". Dnes je vše jinak. Nesmíme měnit svůj pro nacionální postoj jenom podle toho, jestli strategicky v ovlivňování Českého národa vítězí východ nebo západ. Zde svádíme úplně jiný boj, podle jehož výsledků se pak ukáže co je lepší pro Český národ. Přímá/nepřímá volba. Já jsem v současné době pro přímou. Já chci rozhodovat o tom, kdo bude můj prezident. Nevěřím lidem "politické garnituře", kteří se tam dostali na základě korupce.