Zetor získal obří zakázku v Rusku.

Vše co se ekonomické situace naší země týká
Uživatelský avatar
Matouš Bulíř
PŘEDSEDA HNUTÍ
PŘEDSEDA HNUTÍ
Příspěvky: 2185
Registrován: 12 srp 2017, 22:19
Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Zetor získal obří zakázku v Rusku.

Příspěvekod Matouš Bulíř » 25 lis 2017, 18:31

Obří zakázku za půl miliardy eur získala firma Zetor, která sídlí v Brně - Líšni. Podařilo se ji dojednat u příležitosti podnikatelské mise prezidenta Miloše Zemana v Rusku. Česká firma tam dodá šest tisíc sad traktorů modelové řady Forterra.

Na spolupráci se Zetor dohodl s ruskou firmou Kovrov Electro Mechanical Plant. Strany podepsaly memorandum, jejímž obsahem je příslib dodávky šesti tisíc sad traktorů Forterra v letech 2018 až 2022.

Zetor tak může vstoupit na důležitý zahraniční trh. Vedení společnosti to považuje za významný milník v historii této české značky. „Od vstupu na ruský trh si slibujeme posílení pozic značky v oblasti Ruska. Těší nás, že ruský partner je s našimi produkty a službami spokojen a vzájemně nacházíme neustále prostor pro prohlubování spolupráce,“ uvedl David Kollhammer, ředitel Úseku strategie Zetor Tractors.

Už na říjnovém Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně se s ruským partnerem dohodli na dodávce 450 sad traktorů v příštím roce. Rusové navíc projevili zájem také o další modely, konkrétně o Proximu a Crystal.

Zetory budou v Rusku sloužit na živočišných či rostlinných farmách, v komunálních službách i ve stavebnictví.
Firmě se letos podařilo dostat také na trh v Zambii, Barmě i Kurdistánu. Zakázka v Rusku je ale bezesporu největší.


Osobně si myslím, že tomu dost přispělo renomé značky, které si vydobyla do roku 89. Každopádně zvracel bych z toho přídomku u názvu - Zetor Tractors - Tahle anglikanizace mě nepřestane točit. Pro TRACTORS, proč ne TRAKTOR??? Jako že tomu by už nikdo nerozumněl mimo hranice našeho státu? Je to stejné, jako by se kupříkladu VOLKSWAGEN přejmenoval na PEOPLECAR.
Obrázek

Tomáš Vítek
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí
Příspěvky: 435
Registrován: 27 zář 2017, 18:44

Re: Zetor získal obří zakázku v Rusku.

Příspěvekod Tomáš Vítek » 26 lis 2017, 10:14

Každý úspěch české firmy na mezinárodním trhu je jednoznačně velký přínos nejen pro firmu, ale i pro celý český národ.
Vytěžit - vyrobit - prodat, takhle se buduje blaho národa.

Anglikanizace je módní trend dneška, který se projevuje naprosto všude. Samozřejmě že traktor = tractor všem dojde, o to více je ostudné, že máme potřebu psát vše anglicky. Ale stačí se jen podívat na oblečení a u 95% zjistíte, že obsahuje nějaký anglický název, přitom textilní průmysl byl v Čechách vždy silně zastoupen.