Česko platí Syřanům studia

Žádný hloupý rasismus!
Uživatelský avatar
Anna Bernardová
PRVNÍ REPUBLIKA
PRVNÍ REPUBLIKA
Příspěvky: 166
Registrován: 13 srp 2017, 19:12
Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Česko platí Syřanům studia

Příspěvekod Anna Bernardová » 16 lis 2017, 11:13

Již téměř osm miliónů korun vynaložila ČR na studia osmnácti syrských studentů z řad uprchlíků do Jordánska na českých vysokých veřejných školách. Program s názvem Nové elity pro Sýrii začal v roce 2015 a potrvá ještě pět let. Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek je s projektem spokojen.

Náklady programu pro syrské uprchlíky budou do roku 2022 financovat tři ministerstva z peněz určených na stipendia v rámci programu zahraniční rozvojové spolupráce. Stipendium pro jednoho studenta do loňského června bylo devět tisíc korun měsíčně, poté se zvýšilo na 14 tisíc korun. Ministerstva zahraničí a školství na to již dala 7,6 miliónu korun. Resort zdravotnictví stipendistům poskytl na zdravotní péči zhruba 140 tisíc Kč.

MZV již nepočítá s tím, že by program po roce 2022 pak pokračoval, ani s tím, že by se rozšířil o další osoby.

„Program je pouze jednou z aktivit ČR v souvislosti s konfliktem v Sýrii a uprchlickou krizí. Je součástí komplexní humanitární, rozvojové a rekonstrukční asistence této zemi,“ podotkl Zaorálek.


Jak již bylo několikrát řečeno, ve chvíli, kdy budeme blahobytný stát postaravší se o všechny své občany, nemám problém komukoli pomoc. Ale aby se vyhazovyly miliony, když vlastní kolikrát na studia nemají, je nestoudné. Navíc jak se dočtete v článku, oni chtějí stále jezdit zpět k rodině a již 3 studijní skupinu opustili. Tak k čemu to je.

Zdroj: https://www.novinky.cz/stalo-se/454956- ... tekli.html

Uživatelský avatar
Matouš Bulíř
PŘEDSEDA HNUTÍ
PŘEDSEDA HNUTÍ
Příspěvky: 2185
Registrován: 12 srp 2017, 22:19
Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Česko platí Syřanům studia

Příspěvekod Matouš Bulíř » 16 lis 2017, 15:11

Je to gesto naší vlády... O nic jiného nejde... Každopádně z morálního hlediska to nemá oporu, poněvadž jaký rozdíl je v tom, zda si peníze půjčí Syrská vláda a nebo my? My ty peníze nemáme a vše jde ze státního rozpočtu, který se každý rok lepí z půjček.
Obrázek