3 úředníci způsobili škodu 4,5 miliardy korun

http://www.mpo.cz
Uživatelský avatar
Anna Bernardová
PRVNÍ REPUBLIKA
PRVNÍ REPUBLIKA
Příspěvky: 166
Registrován: 13 srp 2017, 19:12
Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

3 úředníci způsobili škodu 4,5 miliardy korun

Příspěvekod Anna Bernardová » 01 říj 2017, 19:32

Policie navrhla obžalovat tři úředníky ministerstva průmyslu a obchodu, kteří podle vyšetřovatelů způsobili svým jednáním při čerpání evropských dotací škodu zhruba 4,5 miliardy korun.
Případ se týká dohody mezi ministerstvem a Českomoravskou záruční a rozvojovou bankou (ČMZRB) o vytvoření záručního fondu v rámci Operačního programu Podnikání a inovace 2007–2013.
Stíhání úředníků ministerstva průmyslu zahájili kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu loni v září. Obvinění měli podle policie způsobit škodu České republice 2,72 miliardy korun a Evropské unii 1,83 miliardy korun. Úředníci jsou stíháni pro zločin porušení povinnosti při správě cizího majetku a zločin poškození finančních zájmů Evropské unie. Případ bude řešit Vrchní státní zastupitelství v Praze, dodal bez dalších podrobností Ibehej.
Chyby v poskytování záruk popsala kontrolní zpráva Bruselu z roku 2011. Po třech letech vyjednávání stát přijal pokutu 1,83 miliardy korun za program Záruka.


Stát zaplatil pokutu za někoho, kdo zvoral svojí práci. Můžeme se bavit o odpovědnosti státních úředníků, ale každému je jasné, že 1,83 miliardy nejsou schopní nahradit a to je jen pokuta EU. ČR vznikla škoda 2,72 miliardy. Za takovéto fatální pochybení by měli být odvoláni všichni včetně ministra, když nejsou schopní zavést kontrolní mechanismy, aby se toto nestávalo.

Zdroj: https://ekonomika.idnes.cz/ministerstvo ... nomika_ane

Uživatelský avatar
Matouš Bulíř
PŘEDSEDA HNUTÍ
PŘEDSEDA HNUTÍ
Příspěvky: 2185
Registrován: 12 srp 2017, 22:19
Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 úředníci způsobili škodu 4,5 miliardy korun

Příspěvekod Matouš Bulíř » 01 říj 2017, 20:02

Dotace jsou zlo. Nepřináší nic dobrého, jelikož se stejně rozkradou a to co zůstane se nastrká do projektu, o který nikdo nestojí.

Jinak samozřejmě ano, rezignace ministra by zde byla na místě.
Obrázek